Korek – skuteczny ratunek przed wilgocią

Pojawianie się wilgoci jest częstym problemem wielu domów i mieszkań. Skutki, jakie niesie za sobą obecność grzyba i pleśni w budynku mieszkalnym, odbijają się na naszym zdrowiu. Przyczyną jest najczęściej zła wentylacja lub izolacja termiczna ścian. Na szczęście z pomocą przychodzi korek. Ten niezwykły surowiec pozyskiwany jest z kory długowiecznego drzewa dębu korkowego. Następnie trafia do dalszej obróbki, w wyniku której powstają z niego rolki korkowe, arkusze korkowe, korek ścienny, korek samoprzylepny czy tablice korkowe. To zaledwie kilka materiałów, które wytwarza się z korka. Co takiego posiada korek, którego nazywa się pogromcą wilgoci?

Dlaczego właśnie korek?

Materiały wykonane z korka są odporne na wilgoć, ponieważ surowiec nie składa się z białek ani taniny. Dzięki temu korek nie jest narażony na gnicie oraz inne szkodliwe działanie wilgoci. Cechą charakterystyczną korka jest także niezwykle niska higroskopijność. Dzięki temu materiały wykonane z korka deklasują wszystkie inne materiały budowlane. Mało tego, korek nie przyciąga kurzu i jest antyalergiczny, zatem w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Korek ścienny oraz arkusze korkowe – pogromcy wilgoci

W celu skutecznego pozbycia się wilgoci, zaleca się zastosowanie materiałów z korka. W przypadku ścian bardzo dobrze sprawdzi się korek ścienny lub gotowe arkusze korkowe. Surowiec nie tylko skutecznie zapobiega wilgoci, lecz także pomaga zwalczać powstałe już grzyby i pleśnie. Wystarczy na osuszone ściany zamontować korek ścienny, który skutecznie odizoluje grzybnię. W dodatku wyciszy pomieszczenie oraz pomoże zatrzymać w nim więcej ciepła. Duży wybór materiałów z korka znajdziemy na stronie: https://korkrollen.de/.
Wilgoć nie jest więc strasznym problemem. Wystarczy, że sięgniemy po korek. Materiały wykonane z surowca, doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze. Ponadto posłużą jako oryginalny element dekoracyjny wnętrza, który z pewnością będzie zwracał na siebie uwagę. Ekologiczny design zawsze jest i będzie w modzie, ponieważ poprzez prostotę wygląda bardzo elegancko i stylowo.

Comments are closed.